Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hollanda vize başvuru formu, Hollanda Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, konsolosluğun Hollanda vizesi başvuru sahibi hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Hollanda Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Hollanda vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Hollanda vize başvuru formu oluşturacaktır.

Hollanda vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır. Hollanda Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Hollanda vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Hollanda vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Hollanda Konsolosluğu’nun dikkat ettiği bir konudur. Hollanda Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemleriniz reddedebilecektir.

Hollanda vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Hollanda vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Hollanda vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Hollanda vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.
Ayrıca Hollanda vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Hollanda’ya girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Hollanda sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Hollanda vize başvuru formu İngilizce, Dutch’ca ve Türkçe olmak üzere üç farklı seçenekle doldurabilmektedir. Hollanda vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Hollanda Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Hollanda Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Hollanda vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Hollanda vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Hollanda vize başvuru formu için 3 farklı dil seçeneği bulunurken İngilizce ve Hollanda anadili olan Dutch’ca da doldurabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşırım?
 

Hollanda vize başvuru formları, Hollanda Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Hollanda Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz. Hollanda vize başvuru formu için tıklayınız.
 

hollanda vize başvuru formu


 

Duyurular

Türkiye'ye turist gönderen ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan Hollanda'dan 2012 yılının ilk 11 ayında Türkiye'ye giden toplam turist sa...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...

hollanda oturum vizesi alacak olan türklere iyi haber

Hollanda Danıştayı, yasal konumda bulunmayan yabancılar için geçerli olan, geçici oturum vizesi başvurusu (MVV) yaparken ülkelerine dönme zo...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...

hollanda istanbul başkonsolosunun türkçe öğrenme aşkı

  Türkçe'nin öğrendiği 9. lisan olacağını ifade eden Schuddeboom, İstanbul'a geldiği günden itibaren Türkçe öğrenmeye başladığını...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...

hollanda vize başvurusu ve hollanda konsolosluğu ile iletişime geçecek olanların dikkatine

Hollanda Vize Bölümü Pazartesi-Cuma 09.00-12.00 Hollanda Vize Telefon Saatleri: 09.00 / 12.00 arası ve saat 13.30 /16.00 Hollanda Konsolosluk Böl...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...
Tüm Duyurular
Hollanda Vize Başvuru Formu