Hollanda Vizesi

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda seyahati gündemi bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bu ülkeye olan yolculukları öncesi Hollanda vizesi almaları gerekmektedir. Hollanda vizesi başvurularını şahsi ve Hollanda vize işlemleri için çalışmalar yürütmekte olan firmalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Hollanda vizesi, bir Schengen vizesidir. Hollanda Schengen vizesi maksimum 90 gün olarak verilirken 90 günden daha uzun bir süre alınacak olan Hollanda vizesi başvuruları ise direk olarak Hollanda Konsolosluğu İstanbul ve Hollanda Büyükelçiliği Ankara’ya yapılmalıdır. Daha önce Schengen vizesi olmayan başvuru sahiplerini Hollanda Konsolosluğu görmek isterken bu durum Hollanda vizesi için bir mülakat olacaktır.
 

Hollanda vize işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış yeni bir görünüme sahip pasaportların tercih edilmesi gerekirken, pasaportunuzun en az 2 boş sayfası ve seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği bulunmalıdır.

Hollanda vize işlemleri için randevu alınması zorunludur, Hollanda Honsolosluğu ve Hollanda vize işlemleri için başvuru noktaları randevusuz başvurularınızı kabul etmeyecektir.

Hollanda aile ziyareti vizesi için Hollanda vize işlemlerinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise o ülkede ziyaret edeceği kişi ile olan akrabalık ilişkisini noter onaylı bir şekilde belirtmelidir. Hollanda vizesi için başvuru yapacak olan kişi 18 yaşından küçük olması halinde anne ve Baba’dan alınmış noter onaylı muvafakatname gerekecektir.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda vizesi için gerekli evraklar, seçecek olduğunuz Hollanda vizesi türüne göre değişmektedir. Şöyle ki, Hollanda seyahatinizin içeriği konferans, fuar ve ticari bir gerekçeden oluşması halinde ticari Hollanda vizesi evrakları. Davetiyesiz, turistik ve Hollanda turu gibi bir içerikten oluşması halinde Hollanda turist vizesi evrakları. Aile, arkadaş ve özel bir ziyarette bulunulacak olması halinde ise Hollanda aile ziyareti veyahut Hollanda özel ziyaretçi vizesi evrakları tercih edilmelidir. Bu web sitesinin Hollanda turistik vize, Hollanda ticari vize ve Hollanda aile ziyareti bölümlerini kullanarak ilgi alanınıza giren evraklar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hollanda Schengen vize başvuru formu, Hollanda Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup 4 sayfalık, konsolosluğun bilgi edinmesini sağlayan resmi bir belgedir. Hollanda vize başvuru formu, Hollanda vize işlemlerinin en önemli kısmını oluştururken, başvuru formunda verilecek olan bilgiler eksiksiz ve gerçeğe uygun olmalıdır. Hollanda vize başvuru formu doldurulurken, Hollanda vize evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemeli ve uyumlu olmalı Hollanda vize başvuru formu olmadan başvurularda bulunulmamalıdır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi, Hollanda Büyükelçiliği Ankara, Hollanda Konsolosluğu İstanbul ve Hollanda vize işlemleri için hizmet vermekte olan danışmanlık firmaları aracılığıyla alınabilecektir. Hollanda vizesi alabilmek için Hollanda vize uyum koşularının eksiksiz olarak yerine getirilmesi ise zorunludur.

Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda Schengen vize ücretleri 60/35 Euro'dur. Hollanda Schengen vize harcına ek olarak, aracı firmalar hizmet bedeli talep etmektedir. Hollanda vize ücretleri başvuru sahibinin Hollanda'da kalma süresine ve seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Hollanda vize ücreti, Hollanda seyahatinizin süresine göre belirlenmektedir. Yapılacak olan Hollanda kısa süreli ve Hollanda uzun süreli vize başvuruları Hollanda vize ücretleri hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Hollanda vize ücretlerini, Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda vize işlemleri için çalışmalar yürüten firmalar aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Hollanda Konsolosluğu, Hollanda vizesi için fotoğraf ölçüsünü 35x45 mm ölçülerinde istemektedir. 35x45 mm ebatlarında biometrik fotoğraflarınız Hollanda vize işlemleri için kullanabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kalktı mı?

Hollanda vizesi kalkmamıştır. Hollanda vizesinin kalkması, Türkiye gündemini yakından ilgilendiren bir konu olurken iki ülke arası böyle anlaşma söz konusu değildir. Hollanda seyahatinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye yolculukları öncesi Hollanda vize prosedürlerini eksiksiz olarak yerine getirmelidir.

hollanda vizesi


 

Duyurular

Türkiye'ye turist gönderen ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan Hollanda'dan 2012 yılının ilk 11 ayında Türkiye'ye giden toplam turist sa...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...

hollanda oturum vizesi alacak olan türklere iyi haber

Hollanda Danıştayı, yasal konumda bulunmayan yabancılar için geçerli olan, geçici oturum vizesi başvurusu (MVV) yaparken ülkelerine dönme zo...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...

hollanda istanbul başkonsolosunun türkçe öğrenme aşkı

  Türkçe'nin öğrendiği 9. lisan olacağını ifade eden Schuddeboom, İstanbul'a geldiği günden itibaren Türkçe öğrenmeye başladığını...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...

hollanda vize başvurusu ve hollanda konsolosluğu ile iletişime geçecek olanların dikkatine

Hollanda Vize Bölümü Pazartesi-Cuma 09.00-12.00 Hollanda Vize Telefon Saatleri: 09.00 / 12.00 arası ve saat 13.30 /16.00 Hollanda Konsolosluk Böl...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...
Tüm Duyurular
Hollanda Vizesi