Hollanda Transit Vize

Hollanda Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda Schengen vizesine sahip olan kişi, seyahatini Hollanda'dan başlatması halinde Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahip olur. Havayoluyla Schengen'e seyahat eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen bölgesine ilk girişlerini vize aldıkları Schengen üyesi ülkeden yapmalarına yerel makamlarca dikkat edilmektedir. Transit vize esas amacınızı oluşturan ülkeye yapılan, Hollanda üzerinden aktarma yapılan seyahatlerde talep edilmektedir.  Hollanda’dan transit vize alacak Umuma Mahsus Pasaport hamili T.C. vatandaşları tarafından, Hollanda vize başvurusunda bulunurken, Hollanda vizesi için gerekli belgeler sunulmalıdır. Hollanda Türkiye temsilcilikleri tarafından belirlenmiş, bu belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Bazı evrakların orijinal olma mecburiyeti vardır.

*Hollanda Konsolosluğuna yapacağınız vize başvurularında Ulaşım aracı ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeleri (gidiş-dönüş uçak/tren/otobüs bilet rezervasyonu) sunmanız gerekmektedir. (Hollanda Konsolosluğu orjinal bilet talep edilebilir)

*Hollanda Konsolosluğuna vize başvurusu için sunulacak olan tüm belgelerin güncel olduğundan emin olunması gerekir. En az son 3 aya ait belgeler olmalıdır.

*Hollanda transit vizesi başvurunuz sırasında ya da sonrasında bu web sitesinde belirtilen belgelere ek olarak Hollanda Konsolosluğu ek belge sunmanızı isteyebilir.

*Hollanda transit vize başvurunuz için beyan ettiğiniz belgelerin eksikliği, Schengen kuralları dahilinde başvurunuzun reddedilmesine sebebiyet verecektir.

*Hollanda Konsolosluğu transit vize, daha önce almış olduğunuz Hollanda vizeniz yoksa başvurunuzu şahsen yapmanızı istemektedir.

*Daha önce almış olduğunuz Hollanda vizesi ile sürekli başka ülkelere giriş yaptıysanız, yeni vize başvurunuz sırasında nedenlerini anlatmak üzere Hollanda Konsolosluğu sizi görüşmeye çağıracaktır.

*Hollanda'ya seyahatinizi araba ile yapacaksanız Hollanda vizesi başvurunuz sırasında arabanızın ruhsatını ve ehliyetinizi evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer 3. Bir şahsa ait araba ile seyahat edecekseniz araba sahibinden yetki yazısı almanız gerekmektedir.

Hollanda Transit Vize İçin Gerekli Belgeler Nedir?

1. Vize basvuru formu
2. Pasaport
3. İki adet biometrik fotoğraf
4. Hollanda Konsolosluğuna hitaben vize talep dilekçesi
5. Uçak rezervasyonu
6. Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsadesi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
7. Kimlik fotokopisi
8. Seyahat sağlık sigortası

 

Hollanda Transit Vizesi

 

Duyurular

Türkiye'ye turist gönderen ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan Hollanda'dan 2012 yılının ilk 11 ayında Türkiye'ye giden toplam turist sa...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...

hollanda oturum vizesi alacak olan türklere iyi haber

Hollanda Danıştayı, yasal konumda bulunmayan yabancılar için geçerli olan, geçici oturum vizesi başvurusu (MVV) yaparken ülkelerine dönme zo...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...

hollanda istanbul başkonsolosunun türkçe öğrenme aşkı

  Türkçe'nin öğrendiği 9. lisan olacağını ifade eden Schuddeboom, İstanbul'a geldiği günden itibaren Türkçe öğrenmeye başladığını...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...

hollanda vize başvurusu ve hollanda konsolosluğu ile iletişime geçecek olanların dikkatine

Hollanda Vize Bölümü Pazartesi-Cuma 09.00-12.00 Hollanda Vize Telefon Saatleri: 09.00 / 12.00 arası ve saat 13.30 /16.00 Hollanda Konsolosluk Böl...
2015-04-07 16:06:06 Devamı...
Tüm Duyurular
Hollanda Transit Vize