Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş, Mersin, Hatay illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu 3. ülke vatandaşları, Hollanda konsolosluk işlemlerini Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler. Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğundan vize işlemleri yapılmamaktadır.

Gaziantep Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Telefon: + 90 (0342) 221 14 16 
Faks: + 90 (0342) 221 14 18 
E-posta: consulaat@nedconsulgaziantep.com
Website: www.nedconsulgaziantep.com

Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Gazi Muhtar Paşa Bulvarı Kepkepzade Park İş Merkezi B Blok No: 18/27 27090 Şehitkamil / Gaziantep

Hollanda Dış Temsilcilikleri 2023 Resmi Tatil Günleri

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Hollanda Devleti'nin 2023 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2023 yılı resmi tatillerinde de kapalıdır. Hollanda vizesi için başvuruda bulunmak veya Hollanda konsolosluk işlemleri için müracaat etmek isteyen kişiler bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidir.
 
1 Ocak Yeni Yıl
9 Nisan Paskalya
21-23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
18 Mayıs Dini Bayram- Yükseliş Günü
29 Mayıs Dini Bayram-Whit Pazartesi
29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı*
30 Ağustos Zafer Bayramı*
25 Aralık Noel
26 Aralık Noel

Hollanda Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Hollanda Fahri Konsolosluğundan vize işlemleri yapılamamaktadır. Hollanda'ya giriş sağlamak için alınması gereken Hollanda Schengen vizesi için yapılması gereken Hollanda Konsolosluğu vize başvuruları, Vize Hizmet Merkezleri ile turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Hollanda vize başvuruları, Hollanda vize hizmet merkezleri tarafından randevu ile işleme alınmaktadır. Sağlık sebebinden kaynaklı acil durumlarda vize başvurulari icin doğrudan Ankara Hollanda Konsolosluğu ile irtibata gecilebilir. Hollanda Vize Başvurusu... Devamı

Hollanda Konsolosluğu Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Hollanda Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.  
Hollanda Konsolosluğu'na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.
Hollanda Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Hollanda Konsolosluğu'na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 

Hollanda Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Hollanda Konsolosluğu'na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 

Hollanda Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Hollanda Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 

Hollanda  Gaziantep Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri Nedir?

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Türkiye'de ikamet eden Hollanda vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yapmaya yetkili merciidir. Fahri Konsolosluk, vize işlemlerini yapmaya yetkili değildir. Devamı..... 

Duyurular

İstanbul Hollanda Konsolosluğu'nda Kukla Festivali

Her yıl dünyanın dört bir yanından birçok kuklayı ve kukla tiyatrosunu İstanbullularla buluşturan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali İs...
2023-08-07 09:24:35

Consultation for Holland

Consultation for Holland, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Holland; Türkiye’ de bulunan Hollanda Konsoloslukları, Büyükelçiliğ...
2023-08-07 09:19:09

Hollanda Konsolosluk bölümü çalışma saatleri hakkında

Hollanda Konsolosluk bölümü haftaiçi hergün 08.30 - 11.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:59

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri haftaiçi hergün 09.00 / 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:45
Tüm Duyurular
Gaziantep Fahri Konsolosluğu