Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda’da yaşayan eşinin veya evlilik akdi gerçekleşmemiş partnerinin yanına gidebilmek ve orada oturum izni alabilmek için bu konuyla ilgili yetkili yer olan Hollanda Konsolosluğuna başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu tarz başvurular doğrudan Hollanda Konsolosluğuna veya Hollanda büyükelçiliğine yapılmaktadır. Hollanda Aile Birleşimi başvurusunda bulunabilmek için Hollanda’nın belirlediği bir takım şartları Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan Türk vatandaşlarının sağlamış olması gerekmektedir. Bu başvuruda önemli olan şey Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan eşin durumundan çok Hollanda’da yaşayan eşin durumudur. Hollanda Aile Birleşimi başvurusu yapmak için gereken en önemli iki şart Hollanda’da yaşayan eşin orada bir oturum hakkı veya vatandaşlığı olmasıdır. İkinci önemli şart ise, partnerin orada en az 1 yıllık bir sözleşmeyle çalışıyor durumda olması ve kişinin en az asgari ücret alıyor olması gerekmektedir. Hollanda Aile Birleşimi başvuruları için evliliğin gerçekleşmesini şart koşmamaktadır. Fakat Aile Birleşimi yapmak istediğiniz kişiyle olan ilişkinizin sağlamlığını kanıtlamanız gerekmektedir. Evlilik olmayan ilişkiler için Hollanda sizi ve partnerinizi bir mülakata tabii tutar. Bu mülakatta size ve partnerinize ilişkinizle ilgili ayrıntılı sorular sorulur. Eğer siz veya partneriniz şüphe uyandırıcı bir takım cevaplar verirseniz veya konsolosluğun yönlendirdiği sorulara cevap veremezsiniz, yetkililer başvurunuzu reddetme hakkına sahiptirler. Bazı durumlarda evli çiftler içinde mülakat söz konusu olabilir bu tamamen durumunuzla ve yetkililerin değerlendirmelerine göre değişkenlik göstermektedir. Bir diğer şart Hollanda Aile Birleşimi başvurusunda bulunmak isteyen çiftin 21 yaşlarını doldurmuş olması gerekmektedir. 21 yaşın altındaki kişiler evli olsalar dahi yeterli yaşa gelmeyi beklemek zorundadırlar. Hollanda Aile Birleşimi başvurularında dil şartı aramamaktadır. Hollanda Aile Birleşimi için 2003 yılında yürürlüğe giren yasa uyarınca Hollanda’da yaşayan eşin bir oturum iznine ihtiyacı olmamaktadır. Hollanda Aile Birleşimi başvurusu yapmadan önce evlilik gerçekleşmişse Hollanda’da yaşayan eş tarafından evliliğiniz bildirilip tanınmış olması gerekmektedir. Eğer Hollanda’da yaşayan partnerinizle bir evlilik düşünmüyorsanız Dışişleri Bakanlığından onaylı orijinal Aile Toplum Belgesini ibraz etmeniz gerekmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi için Gerekli Belgeler:

1. 2 adet Biometrik Fotoğraf:

Son 3 ay içerisinde çekilmiş, biometrik özeliklere uygun 2 adet fotoğraf.

2. Pasaport:

Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış pasaport.

3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi:

Başvuruda bulunacak olan kişinin tüm nüfus bilgilerini içeren nüfus müdürlüğünden alınmış nüfus kayıt örneği ve her iki yüzü net bir şekilde görülen nüfus cüzdan fotokopisi.

4. Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği:

Yabancı uyruklu eşin bilgilerini içermelidir.

5. Hollanda doğum belgesi:

Hollanda vatandaşı eş daha önceden Türk vatandaşlığı bulunmuyor ise oradan aldığı doğum belgesini ibraz etmelidir.

6. Oturma İzni, Pasaport, Kimlik Kartı:

Eğer Hollanda’da ki eş Hollanda vatandaşı ise kendisine ait kimlik veya pasaport fotokopisi. Eğer kişi belli sebeplerden dolayı oturum izni hakkına sahipse oturum kartı fotokopisi.

Duyurular

İstanbul Hollanda Konsolosluğu'nda Kukla Festivali

Her yıl dünyanın dört bir yanından birçok kuklayı ve kukla tiyatrosunu İstanbullularla buluşturan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali İs...
2023-08-07 09:24:35

Consultation for Holland

Consultation for Holland, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Holland; Türkiye’ de bulunan Hollanda Konsoloslukları, Büyükelçiliğ...
2023-08-07 09:19:09

Hollanda Konsolosluk bölümü çalışma saatleri hakkında

Hollanda Konsolosluk bölümü haftaiçi hergün 08.30 - 11.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:59

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri haftaiçi hergün 09.00 / 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:45
Tüm Duyurular
Hollanda Aile Birleşimi