Hollanda Transit Vize

Hollanda Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda Schengen vizesine sahip olan kişi, seyahatini Hollanda'dan başlatması halinde Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahip olur. Havayoluyla Schengen'e seyahat eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen bölgesine ilk girişlerini vize aldıkları Schengen üyesi ülkeden yapmalarına yerel makamlarca dikkat edilmektedir. Transit vize esas amacınızı oluşturan ülkeye yapılan, Hollanda üzerinden aktarma yapılan seyahatlerde talep edilmektedir.  Hollanda’dan transit vize alacak Umuma Mahsus Pasaport hamili T.C. vatandaşları tarafından, Hollanda vize başvurusunda bulunurken, Hollanda vizesi için gerekli belgeler sunulmalıdır. Hollanda Türkiye temsilcilikleri tarafından belirlenmiş, bu belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Bazı evrakların orijinal olma mecburiyeti vardır.

*Hollanda Konsolosluğuna yapacağınız vize başvurularında Ulaşım aracı ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeleri (gidiş-dönüş uçak/tren/otobüs bilet rezervasyonu) sunmanız gerekmektedir. (Hollanda Konsolosluğu orjinal bilet talep edilebilir)

*Hollanda Konsolosluğuna vize başvurusu için sunulacak olan tüm belgelerin güncel olduğundan emin olunması gerekir. En az son 3 aya ait belgeler olmalıdır.

*Hollanda transit vizesi başvurunuz sırasında ya da sonrasında bu web sitesinde belirtilen belgelere ek olarak Hollanda Konsolosluğu ek belge sunmanızı isteyebilir.

*Hollanda transit vize başvurunuz için beyan ettiğiniz belgelerin eksikliği, Schengen kuralları dahilinde başvurunuzun reddedilmesine sebebiyet verecektir.

*Hollanda Konsolosluğu transit vize, daha önce almış olduğunuz Hollanda vizeniz yoksa başvurunuzu şahsen yapmanızı istemektedir.

*Daha önce almış olduğunuz Hollanda vizesi ile sürekli başka ülkelere giriş yaptıysanız, yeni vize başvurunuz sırasında nedenlerini anlatmak üzere Hollanda Konsolosluğu sizi görüşmeye çağıracaktır.

*Hollanda'ya seyahatinizi araba ile yapacaksanız Hollanda vizesi başvurunuz sırasında arabanızın ruhsatını ve ehliyetinizi evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer 3. Bir şahsa ait araba ile seyahat edecekseniz araba sahibinden yetki yazısı almanız gerekmektedir.

Hollanda Transit Vize İçin Gerekli Belgeler Nedir?

1. Vize basvuru formu
2. Pasaport
3. İki adet biometrik fotoğraf
4. Hollanda Konsolosluğuna hitaben vize talep dilekçesi
5. Uçak rezervasyonu
6. Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsadesi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
7. Kimlik fotokopisi
8. Seyahat sağlık sigortası

Duyurular

İstanbul Hollanda Konsolosluğu'nda Kukla Festivali

Her yıl dünyanın dört bir yanından birçok kuklayı ve kukla tiyatrosunu İstanbullularla buluşturan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali İs...
2023-08-07 09:24:35

Consultation for Holland

Consultation for Holland, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Holland; Türkiye’ de bulunan Hollanda Konsoloslukları, Büyükelçiliğ...
2023-08-07 09:19:09

Hollanda Konsolosluk bölümü çalışma saatleri hakkında

Hollanda Konsolosluk bölümü haftaiçi hergün 08.30 - 11.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:59

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri haftaiçi hergün 09.00 / 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:45
Tüm Duyurular
Hollanda Transit Vize