Hollanda Konsolosluklarının Görev Bölgeleri

Hollanda Krallığı’na seyahat etmeyi planlayan ve Hollanda Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları ve Hollanda Konsolosluğu’nda nüfus kayıt işlemleri, imza tasdiki ile kopyaların onayı gibi işlemler yaptırmak isteyen Türkiye’de ikamet eden Hollanda vatandaşları Hollanda konsolosluk işlemlerini ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan Hollanda Konsolosluğu aracılığı ile yapmalıdır.  Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet yürüten Hollanda Büyükelçiliği, Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Fahri konsolosluklarının görev alanı bulundukları ile göre belirlenmiştir. Hollanda konsoloslukları kendi görev alanlarında ikamet eden kişilerin konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle sorumludur.

Hollanda'nın Türkiye Temsilcilikleri Nedir?

Türkiye’nin çeşitli illerinde Hollanda Krallığı’na ait temsilcilikler bulunmaktadır. Türkiye’de yer alan Hollanda Büyükelçiliği, Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Fahri Konsoloslukları ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

-    Hollanda Ankara Büyükelçiliği

-    Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu

-    Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu

-    Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu

-    Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu

-    Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu
 
Hollanda Konsolosluğu vize işlemlerine ya da Hollanda Konsolosluğu tarafından yapılan diğer konsolosluk işlemlerine müracaat edecek olan kişiler, işlemlerini ikamet bölgelerine en yakın temsilciliğine başvuru yaparak gerçekleştirmelidir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliğinin Görev Bölgesi Nedir?

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük  illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden Hollanda vatandaşlarının Hollanda Konsolosluğu’nda yapması gereken işlemler Hollanda Ankara Büyükelçiliği'nin yükümlülüğünde yer almaktadır.

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Edirne, Bolu, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova illerinde ve yakın diğer illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hollanda konsolosluk işlemlerini gerçekleştirmek için Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapmalıdır.

Hollanda Antalya Başkonsolosluğu  Görev Bölgesi Nedir?

Antalya, Burdur, Isparta, Karaman illeri Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu’nun görev alanı içerisinde yer almaktadır. Dolayısıyla bu illerde yaşayan kişiler Hollanda konsolosluk işlemleri için Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu’na müracaat etmek durumundadır.

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, İçel, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa, Mardin, Siirt, Hakkâri, Van, Bitlis, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş illerinde ikamet etmekte olan kişilerin Hollanda konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle sorumludur. Bu nedenle yukarıda belirtilen bölgede yaşamakta olan kişiler Hollanda konsolosluk işlemlerini Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yerine getirmelidir.

Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu  Görev Bölgesi Nedir?

Muğla ili ve Muğla’ya yakın diğer iller Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu görev alanı içerisinde yer almaktadır. Bu bölgede ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de İkamet eden Hollanda vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları Hollanda konsolosluk işlemleri için Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmalıdır.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nun görev bölgesi Gaziantep, Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş illerini kapsamaktadır. Bu illerde ikamet eden kişiler Hollanda Konsolosluk işlemlerini Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu vasıtası ile yerine getirmelidir.

Duyurular

İstanbul Hollanda Konsolosluğu'nda Kukla Festivali

Her yıl dünyanın dört bir yanından birçok kuklayı ve kukla tiyatrosunu İstanbullularla buluşturan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali İs...
2023-08-07 09:24:35

Consultation for Holland

Consultation for Holland, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Holland; Türkiye’ de bulunan Hollanda Konsoloslukları, Büyükelçiliğ...
2023-08-07 09:19:09

Hollanda Konsolosluk bölümü çalışma saatleri hakkında

Hollanda Konsolosluk bölümü haftaiçi hergün 08.30 - 11.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:59

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri

Hollanda Konsolosluk vize bölümü mesai saatleri haftaiçi hergün 09.00 / 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2023-08-07 09:16:45
Tüm Duyurular
Konsolosluk Görev Bölgeleri